Deveti Globalni forum liderstva u oblasti IKT

02. jun 2025.
U Seulu je održan „Deveti Globalni forum liderstva u oblasti informaciono-komunikacionih tehnologija (IKT)“, u organizaciji Ministarstva nauke i IKT i Nacionalne agencije za informaciono društvo (NIA) Republike Koreje, kome je prisustvovao ambasador Nemanja Grbić, kao predstavnik Republike Srbije.

Uoči otvaranja foruma, ambasador Grbić imao je priliku da razgovara sa Kang Do-hjunom, zamenikom ministra nauke i IKT Republike Koreje, kao i predsednikom NIA Hvang Đong-sungom. U razgovorima je obostrano pohvaljena saradnja koju naša zemlja ostvaruje sa ove dve institucije u oblasti IKT, posebno u segmentu informaciono-pristupnih centara, tj. SKIP centara u Beogradu (već šest godina unazad ostvaruje odlične rezultate i jedan je od najboljih u svetu) i Nišu (nedavno otvoren).

 

U odvojenom razgovoru sa dr Li Đe-hoom, potpredsednikom NIA, koji je nedavno boravio u Srbiji kada je otvorio SKIP centar u Nišu, dodatno je pohvaljen rad SKIP centara, a sagovornik je ambasadora obavestio o tekućim i budućim projektima saradnje.