| |     latinica | english  
Насловна
Биографија

 

 

 

 

Зоран Казазовић

Место и датум рођењa: Пула, СР Хрватска, ФНРЈ, 21. септембар 1953.

Брачно стање: Ожењен, две ћерке

Образовање: Правни факултет - Београд

Страни језици: Енглески и Шпански

Специјализација: "Managerial Effectiveness Programme", 2012 Management Zentrum St. Gallen, посебно припремљен за руководиоце МСП, а реализован у оквиру швајцарског МИП/СДЦ.

Кретање у служби:

 Предузеће за спољну трговину “Прогрес”, Београд 1978-1987.

 Други секретар – Одсек за Албанију и Бугарску, Управа за суседне земље – Савезни секретаријат за спољне послове СФРЈ – 1987.

 Други секретар – Група за мултилатералну балканску сарадњу, Управа за суседне земље – Савезни секретаријат за спољне послове СФРЈ – 1988.

 Први секретар – Група за мултилатералну балканску сарадњу, Управа за суседне земље – Савезни секретаријат за спољне послове СФРЈ–1989–1990.

 Први секретар – Амбасада СФРЈ – Бразилија 1990 – 1992.

 Први саветник – Група за балканску сарадњу и мањине – Управа за суседне земље – Савезни секретаријат за спољне послове СФРЈ 1992 – 1997.

 Саветник за политичке послове – Амбасада СРЈ – Мадрид 1997 – 2001.

 Опуномоћени министар – Директор Дирекција за суседне земље – Министарство за спољне послове СРЈ 2001 – 2005.

 Амбасадор у Републици Индонезији од 1. фебруара 2005. до 31. јула 2011.

 Амбасадор, на нерезиденцијалној основи у Социјалистичкој Републици Вијетнам, од 12. новембра 2008. до   31. јула 2011.

 Амбасадор на нерезиденцијалној основи у Републици Филипини, од 19. јануара 2009. до 31. јула 2011.

 Амбасадор на нерезиденцијалној основи у Краљевини Камбоџи, од 3. фебруара 2009. до 31. јула 2011.

 Амбасадор на нерезиденцијалној основи у републици Сингапур, од 26. фебруара 2009. до 31. јула 2011.

 Амбасадор на нерезиденцијалној основи у Краљевини Тајланд, од 4. августа 2009. до 31. јула 2011.

 Амбасадор, начелник Одељења за регионалне иницијативе - Министарство спољних послова Р. Србије -   2011-2012.

 Амбасадор, начелник Одељења за Европу – Министарство спољних послова Р.Србије - 2012 – 2013.



Амбасадор
Биографија