| |     ћирилица | english  
Naslovna
Biografija

Zoran Kazazović

Mesto i datum rođenja: Pula, SR Hrvatska, FNRJ, 21. septembar 1953.

Bračno stanje: Oženjen, dve ćerke

Obrazovanje: Pravni fakultet - Beograd

Strani jezici: Engleski i Španski

Specijalizacija: "Managerial Effectiveness Programme", 2012 Management Zentrum St. Gallen, posebno pripremljen za rukovodioce MSP, a realizovan u okviru švajcarskog MIP/SDC.

Kretanje u službi:

 Preduzeće za spoljnu trgovinu “Progres”, Beograd 1978-1987.

 Drugi sekretar – Odsek za Albaniju i Bugarsku, Uprava za susedne zemlje – Savezni sekretarijat za spoljne poslove SFRJ – 1987.

 Drugi sekretar – Grupa za multilateralnu balkansku saradnju, Uprava za susedne zemlje – Savezni sekretarijat za spoljne poslove SFRJ – 1988.

 Prvi sekretar – Grupa za multilateralnu balkansku saradnju, Uprava za susedne zemlje – Savezni sekretarijat za spoljne poslove SFRJ – 1989 – 1990.

 Prvi sekretar – Ambasada SFRJ – Brazilija 1990 – 1992.

 Prvi savetnik – Grupa za balkansku saradnju i manjine – Uprava za susedne zemlje – Savezni sekretarijat za spoljne poslove SFRJ 1992 – 1997.

 Savetnik za političke poslove – Ambasada SRJ – Madrid 1997 – 2001.

 Opunomoćeni ministar – Direktor Direkcija za susedne zemlje – Ministarstvo za spoljne poslove SRJ 2001 – 2005.

 Ambasador u Republici Indoneziji od 1. februara 2005. do 31. jula 2011.

 Ambasador, na nerezidencijalnoj osnovi u Socijalističkoj Republici Vijetnam, od 12. novembra 2008. do 31. jula 2011.

 Ambasador na nerezidencijalnoj osnovi u Republici Filipini od 19. januara 2009. do 31. jula 2011.

 Ambasador na nerezidencijalnoj osnovi u Kraljevini Kambodži od 3. februara 2009. do 31. jula 2011.

 Ambasador na nerezidencijalnoj osnovi u republici Singapur od 26. februara 2009. do 31. jula 2011.

 Ambasador na nerezidencijalnoj osnovi u Kraljevini Tajland od 4. avgusta 2009. do 31. jula 2011.

 Ambasador, načelnik Odeljenja za regionalne inicijative - Ministarstvo spoljnih poslova R. Srbije - 2011-2012.

 Ambasador, načelnik Odeljenja za Evropu – Ministarstvo spoljnih poslova R.Srbije - 2012 – 2013.



Ambasador
Biografija